Tu jesteś: home » operacje » brzuch

Plastyka brzucha

NA CZYM POLEGA ZABIEG:
Plastyka powłok brzusznych wykonywana jest w celu usunięcia nadmiaru zwiotczałej skóry i tkanki podskórnej. Celem zabiegu korekcyjnego brzucha jest także zwiększenie napięcia skóry brzucha. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na poprzecznym cięciu skóry w okolicy nadłonowej, następnie oddzieleniu warstwy skórno-tłuszczowej od rozcięgna mięśniowego do granic łuków żebrowych. Nacięty okrężnie pępek po napięciu skóry brzucha wszczepia się w nowym umiejscowieniu. Ścianę mięśniową brzucha napina się poprzez zmarszczenie mięśni prostych brzucha. Po operacji uzyskuje się zwiększenie napięcia i spłaszczenie powłok, pozostaje jednak blizna podbrzusza, oraz okrągła blizna wokół pępka. Najczęściej zabieg ten jest połączony z liposukcją, pozwalającą na usuniecie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z boków i górnej części brzucha.


JAK DŁUGO TRWA OPIEKA POOPERACYJNA:
Bezpośredno po zabiegu pacjent zostaje pod obserwacja na noc w klinice. Opatrunki stosuje się zwykle około 2 tygodni. Dreny usuwa się między drugim a siódmym dniem, szwy - po siedmiu dniach po zabiegu.


JAK DŁUGO TRWA OKRES REKONWALESCENCJI:

Przeciętny okres absencji w pracy wynosi około 10-14 dni. Przez okres dwóch miesięcy po zabiegu wskazane jest stosowanie ubioru uciskowego oraz unikanie wysiłku fizycznego.

powiększ

 

powiększ
powiększ
powiększ
powiększ
Zaloguj | Gość   Strona głowna |
home Polski English Deutsch Chinese